Parse error: syntax error, unexpected '[' in /wp-content/mu-plugins/cg_find.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 183
 Richard Coyle w Rzeszowie na premierze „5 dni wojny” • 5 dni wojny • oficjalna strona filmu

Hollywoodzki aktor, Richard Coyle, promował 15 kwietnia w Millenium Hall w Rzeszowie film „5 dni wojny”. Gwiazdor i dwaj jego bracia przyjechali przed galerię na motorach, a towarzyszyła im irlandzka aktorka Rut Bradley.

Richard Coyle był gościem przedpremierowego pokazu filmu pt. „5 dni wojny”, w którym zagrał jedną z głównych ról. Obraz, opowiadający o wojnie w Gruzji, która rozegrała się w 2008 roku, dedykowany został przez producentów i reżysera prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, liderowi progruzińskiej koalicji przywódców państw Europy Wschodniej.

Dzięki dystrybutorowi filmu, firmie FT Films, rzeszowianie zobaczyli „5 dni wojny” jako pierwsi, ale już 27 kwietnia obraz wejdzie na ekrany kin całej Polski.

- Przejechaliśmy prawie tysiąc mil z Wielkiej Brytanii. Mój brat, Ben, miał problemy z motorem przy każdym większym podmuchu wiatru. Mój drugi brat, Andy, borykał się z chorobami. Dlatego przyjazd do Rzeszowa był dla nas sporym wyzwaniem. Ja – na szczęście – walczyłem tylko z utrzymaniem mojego motoru w czystości – mówił gwiazdor filmu „Książę Persji: Piaski Czasu”, podczas spotkania z widzami.

Pytany przez prowadzącego, dziennikarza rzeszowskiej TVP Grzegorza Boratyna, o „5 dni wojny” Richard Coyle stwierdził: – Jestem dumny, że mogłem zagrać w tym filmie. Zadaniem aktora jest opowiadać historie, ale nie często zdarza się uczestniczyć w tak ważnej, tak istotnej opowieści. W ten film włożono wiele serca i pasji oraz przekonanie, że Gruzja zapłaciła za tę wojnę najwyższą cenę.

W polskiej wersji filmu umieszczono – za zgodą amerykańskich producentów –  dokumentalne fragmenty wystąpień Lecha Kaczyńskiego w sprawie poparcia Gruzji.

Po rzeszowskiej premierze na sali przez kilka minut panowała cisza, a potem rozległy się oklaski. – Po tym filmie każdy może się poczuć dumny, że jest Polakiem  – powiedział jeden z widzów, który obejrzał „5 dni wojny”. – Ten film otwiera oczy i daje wiele do myślenia – dodał.

 


Facebook Facebook
powrót do aktualności


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress